Blog

interesujące oraz unikalne artykuły tematyczne

29
lip

Opracowanie narzędzia trenerskiego – pytanie

Opracowanie narzędzia trenerskiego – pytanie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skuteczna scenka handlowa to czasami spoiwo udanego wykładu przywódczego czy spotkania coachingowego. Z tego też powodu kierownicy projektów szkoleniowych mogą nieraz przeznaczyć kilkanaście godzin nad wymyśleniem specjalistycznej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Następnie chcą zastrzec prawa autorskie by w kolejnych latach dzierżawić i franczyzowac swój utwór. Zarobki z tego typu działalności potrafią nieraz dochodzić do dwustu tysięcy PLN w skali roku. Choć co prawda trzeba założyć podatek. Ale i tak nikt nie pogardzi takimi kwotami. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, że ponad stu szkoleniowców w naszym kraju kształtuje swoje przychody jedynie z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W forum dyskusyjnym Goldenline toczy się obecnie nietypowy spór w której specjaliści od szkoleń spierają się w temacie domniemanego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego naruszenia praw autorskich. Spory prawne trwaja w pokoju czata dedykowanego opiniom o warsztatach Training Partners
Poruszane kwestia rozedrgały emocje toczących spór kadrowców. Co drugi ekspert ma na podstawie kilku zdań jednoznaczne zdanie. Poruszane są kwestie proc esu sądowego. Polecamy zalogować się i poczytać.
A tak na boku – temat domniemanego plagiatowania ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Trenerzy organizujący kursy biznesowe, treningi online czy wyjazdy integracyjne mają szereg kontrowersji prawnych. Również doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.
Gospodarka
Pieniądze
Pożyczki
Ubezpieczenia dla naszej firmy

Polecamy także:

Comments are closed.