Blog

interesujące oraz unikalne artykuły tematyczne

27
lis

Laptopy poleasingowe Kraków

Laptopy poleasingowe Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

EA Sports Match Day to zaś śledzenie na bieżąco poziomu poszczególnych klubów i poprawianie ich umiejętności wraz z biegiem czasu. Tym samym kluby, które obecny sezon rozpoczęły słabo, mają odejmowaną liczbę „oczek”, a te które weszły lepiej zyskują na wartości. Dzięki temu nie musimy czekać do przyszłego roku, aby pojawiła się aktualizacja danej drużyny. Dodatkowo w każdym tygodniu mamy możliwość zagrania wybranych spotkań ligowych. W tej opcji na podstawie odbytych już spotkań powstaje scenariusz, a my możemy go zmienić lub przypieczętować.

Oczywiście nie zabrakło też możliwości zrobienia kariery, jako piłkarz. Gra oferuje również odbycie turnieju danej ligi i wiele innych opcji, które były dostępne już w grze FIFA 12.

Tymczasem przenieśmy się na trawnik, gdzie ważną nowością jest First Touch Control. Zgodnie z zapowiedziami to właśnie ten system odpowiada za kontrolę nad zawodnikami i tym, jak poruszają się z piłką. W praktyce łatwo odczuć, w którą stronę chcą iść twórcy – symulacji. Źle przyjęta piłka potrafi odskoczyć, wystarczy zbyt mocne podanie i pojawiają się kłopoty z przyjęciem. Czasami to frustrujące, ale nie oszukujmy się – chcesz być wielkim piłkarzem na boisku? Musisz trenować. Chcesz być wielkim piłkarzem w wirtualnej rzeczywistości? Również trenuj! Tylko przez żmudne powtarzanie tych samych sekwencji, odpowiednie wyginanie gałki, naukę siły podania, dojdziemy do perfekcji. Jednak do tego trzeba rozegrać ponad setkę meczy i nierzadko wiele z nich przegrać, aby być mistrzem, ale wiecie co? To jest właśnie to!

Do zabawy w polu dochodzą jeszcze dwa ważne systemy. Pierwszym jest Attacking Intelligence. To właśnie ten moduł odpowiada za to, jak działają i wykorzystują okolice pola karnego nasi koledzy z drużyny. Nie ma już mowy, że któryś z nich będzie stał w miejscu i czekał nie wiadomo na co. W nowej FIF-IE, każdy zawodnik stara się zgubić „ogon” i wyjść na czystą pozycję. Ba, często można zobaczyć jak kolega z drużyny ewidentnie domaga się podania – poprzez gestykulację ręką.

Drugi ważny system to Tatical Free Kicks, który pozwala odpowiednio wykonać stały fragment gry. Bardzo mi się spodobała kombinacja laptopy poleasingowe Kraków stworzona przez AI przeciwnika, w której to do rzutu wolnego podeszło dwóch piłkarzy. Jeden lekko dotknął piłki, drugi zamarkował strzał i podał na środek, trzeci przytrzymał piłkę, a czwarty uderzył. Co z tego, że nie trafili bramki, ale rozbili całą moją obronę w kilka sekund. Byłem tym wręcz oczarowany. Tak samo, jak chwilą, gdy sędzia popełnił błąd w przypadku spalonego czy faulu. Fakt, jedni się przyczepią, że to minus, ale z drugiej strony, jeśli takie zagrywki sprawiają, że realizm gry wrasta, to jestem jak najbardziej za.

Sieciowy tryb zabawy to przede wszystkim możliwość rozegrania sezonów, w których rywalizujemy, aby dostać się do wyższych lig, a co tydzień bierzemy udział w pucharach. Jak rok temu, tak i tym razem mamy również możliwość przeniesienia własnej gwiazdy do zabawy online. Ulepszono również FIFA Ultimate team, w którym oprócz przeniesienia poziomu doświadczenia z FIFA 12 do FIFA 13, mamy także możliwość zmierzenia się z drużynami tygodnia. W skrócie tryb sieciowy to po prostu jeszcze większa rywalizacja o punkty, aby pokazać sobie, kolegom i całemu światu, kto jest najlepszy w te „klocki”. Miło również, że serwery podczas spotkań wytrzymują i na razie nie było spowolnień, które często doskwierały u konkurencji – nie będę pokazywał palcem…

Graficznie tytuł prezentuje się na podobnym poziomie, co poprzednik. Nie uświadczyłem jakiegoś wielkiego skoku, ale zauważyłem nowe animacje okazywania radości po strzelonym golu, czy też te odpowiadające za „smuteczek” po przegranym meczu. Podoba mi się, że wokół linii rozgrzewają się zawodnicy, a trybuny żywo reagują na to, co dzieje się na boisku.

Na zakończenie wspomnę coś o polskiej wersji językowej. Oczywiście cieszę się z tego, że liczne komunikaty, treści i pomoce zostały przetłumaczone. Dzięki temu planowanie akcji, a przede wszystkim zabawa w trybie menadżerskim jest ułatwiona, z drugiej jednak strony nie podobają mi się drętwe, wyjałowione i suche teksty Szpakowskiego i Szaranowicza. Czuć, że to nie te same emocje, nie ta sama charyzma, jak podczas prawdziwych relacji sportowych. Dlatego polecam przełączenie się na język angielski. Duet z UK znacznie lepiej radzi sobie z relacjonowaniem wirtualnych widowisk zwłaszcza, że i tak na polską ekstraklasę nie ma licencji i chyba na Roberta Lewandowskiego również nie, gdyż ten ma jakieś bagienne włosy…

Jednak te drobne minusy w postaci polskich akcentów nie zmieniają mojego zdania na temat tegorocznej odsłony gry FIFA. To wspaniała, długa, niesamowicie wciągająca i bardzo rozbudowana produkcja, która starcza na wiele godzin zabawy w samotności, a zyskuje jeszcze więcej podczas zabawy w gronie znajomych. Dopakowana po brzegi płyta DVD od kilku dobrych dni wiruje w mym napędzie i chyba muszę ją wgrać na dysk, aby przypadkiem nie rozpuściła się w nim.

Ocena: 9/10

Plusy:

+ rozbudowanie

+ realizm

+ długość zabawy

+ ulepszenia

Minusy:

- brak licnecji na ekstraklasę

- słaby komentarz (polski)

Comments are closed.